Badanie wzroku

U niektórych ostrość lub też komfort widzenia, w tym także w okularach i soczewkach kontaktowych, z różnych przyczyn się pogarsza. Jeśli i Ty należysz do tego grona, warto, byś wybrał się na badanie wzroku. Możesz je przeprowadzić w salonie CELI, serdecznie zapraszamy!

Wizyty u okulisty/optometrysty - jak często?

Badanie wzroku, jeśli pacjent nie odczuwa żadnych niepokojących objawów, powinno być przeprowadzane minimum raz na dwa lata. Jeśli nosisz okulary lub soczewki kontaktowe warto, byś skonsultował się ze specjalistą co okres 6-12 miesięcy. Dzieci powinny odwiedzać optometrystę, gdy mają 6 miesięcy, 3 i 5 lat, a także przed pójściem do szkoły, potem poddawane będą kontrolom przesiewowym co rok lub dwa lata.

Okulista czy optometrysta?

Wiele osób zadaje sobie pytanie, czym różnią się te dwie specjalności. Otóż okulista zajmuje się przede wszystkim diagnostyką i leczeniem schorzeń oczu, należy się do niego wybrać, jeśli odczuwasz ból, pieczenie, łzawienie, bóle głowy, podejrzewasz chorobę albo doznałeś jakiego urazu. Optometrysta zaś specjalizuje się w rozpoznawaniu i korekcji wad wzroku – jego zadaniem jest dobór odpowiednich okularów lub soczewek kontaktowych.

 Badanie wzroku u optometrysty – jak przebiega?

Wizyta zaczyna się od przeprowadzenia szczegółowego wywiadu, podczas którego zostaną zebrane wszystkie informacje odnośnie zdrowia raz celu wizyty. Kolejnym krokiem jest test wykorzystujący tablice Snellena z optotypami, czyli literami lub obrazkami różnej wielkości ustawionymi w 11 rzędów - zadaniem pacjenta jest odczytanie znaków. Następnie przechodzi się do badania komputerowego z pomocą urządzenia zwanego autrefraktometrem pozwalającego ocenić ostrość widzenia. Niekiedy dokonuje się także pomiaru ciśnienia wewnątrzgałkowego. Wszystkie badania są bezbolesne i dają natychmiastowe wyniki, więc wizyta trwa ok. 40 min. Po wykonaniu wszystkich tych czynności optometrysta przechodzi do doboru korekcji optycznej – mogą to być okulary lub soczewki kontaktowe – dopasowanej do Twojej wady wzroku, oczekiwań oraz potrzeb.


Badanie wzroku

Badanie wzroku osoby dorosłej | 150 zł

Badanie wzroku dziecka | 150 zł

Topografia rogówki | 90 zł

Badanie ciśnienia wewnątrzgałkowego | 30 zł

Krzywa dobowa ciśnienia wewnątrzgałkowego | 90 zł

Trening wzrokowy 1 spotkanie | 80 zł

Trening wzrokowy 8 spotkań | 500 zł