Okulary biurowe

Osoby, aktywne zawodowo, po 40 roku życia, które chcą dobrze widzieć  przy czytaniu książek bądź pracy przy komputerze i niejednokrotnie borykają się z problemem doboru właściwych szkieł okularowych. Soczewki biurowe umożliwiają dobre widzenie przedmiotów znajdujących się blisko i pośrednio (od ok. 40cm do ok. 3 metrów).


Jakie są rozwiązania?


Jednym z rozwiązań jest posiadanie dwóch par okularów – jednak jest to opcja uciążliwa i przysparzająca wiele kłopotów. Innym rozwiązaniem są okulary dwuogniskowe – pomijamy przymus posiadania drugiej pary okularów, jednak nadal rozwiązanie to posiada wiele minusów. Przede wszystkim okulary dwuogniskowe nie są estetyczne (widoczna jest ‘wtopka’ do bliży). Poza tym wielu użytkowników wzbrania się przed zakupem takich soczewek, ponieważ kojarzą się one zazwyczaj z zasłużonym wiekiem.


Idealne rozwiązanie zarówno dla prezbiopów, jak i młodszych klientów, spędzających mnóstwo czasu przy komputerze. Soczewki biurowe albo inaczej szkła do bliży i odległości pośrednich stanowią idealny kompromis. Posiadają one strefę do bliży, dzięki której czytanie czy pisanie nie będzie już stanowiło problemu, a także strefę odległości pośrednich, co umożliwi wygodną pracę przy komputerze, a także, w razie potrzeby, komfortową rozmowę z klientem.


Czym różnią się od soczewek progresywnych?


Od soczewek progresywnych odróżniają się brakiem obszaru do dali. Jednak pole widzenia przedmiotów oddalonych blisko i pośrednio jest w nich większy i szerszy, dlatego w pewnych sytuacjach sprawdzają się lepiej od soczewek progresywnych.

Przyjęło się mówić o nich jako o soczewkach do pracy biurowej.


Dla kogo najlepiej sprawdzą się soczewki biurowe?


Świetnie sprawdzają się u osób wykonujących zawód: urzędnika, mechanika, artysty, pracujących w biurach oraz wszelkich pokrewnych. Ten rodzaj soczewek jest bardzo polecany dla wczesnych prezbiopów, bowiem stanowią ogromną wygodę pracy.