Okulary progresywne

Szkła progresywne


Jeśli masz powyżej 40 lat i masz problemy z czytaniem drobnego druku, możesz cierpieć na presbiopię. Wraz z wiekiem soczewka w oku traci elastyczność, co prowadzi do trudności z widzeniem. Dobre soczewki progresywne mogą pomóc w rozwiązaniu tego problemu, ponieważ posiadają trzy strefy widzenia, zapewniając szerokie pole widzenia i wyraźny obraz w kazdej każdej odległości. 


Jak działają szkła progresywne?


Soczewki progresywne zapewniają zmienną moc optyczną, co oznacza, że pozwalają na wyraźne widzenie na różnych odległościach. Dzięki temu, że soczewki umożliwiają widzenie na trzech obszarach - bliższym, pośrednim i dalszym - z jednej pary okularów, są one wygodniejsze w codziennym użytkowaniu niż dwie oddzielne pary. 


Dlaczego warto wybrać okulary progresywne?


Problemy ze wzrokiem potrafią znacznie utrudnić życie. Z czasem może się okazać, że trudność sprawiają nam dotąd najprostsze czynności. Prezbiopia często uniemożliwia kierowcom swobodne prowadzenie samochodu, co z kolei bywa niebezpieczne. Okulary sprawiają, że świat ponownie stanie się ostry i wyraźny, przez co na drodze i nie tylko będziemy mogli zachować maksymalną czujność.


Soczewki progresywne.


Soczewki progresywne są dopasowywane do każdego klienta. Dzięki pomocy profesjonalnego optyka możemy nie tylko dopasować oprawki do kształtu twarzy i typu urody, ale przede wszystkim wybrać szkła progresywne, które będą komfortowe w użytkowaniu. Producenci okularów progresywnych gwarantują adaptację do ich produktów. To oznacza że, gdyby okazało się, że nie będziemy w stanie zaadoptować się do soczewek, po tym okresie możemy wymienić soczewki na dwie pary okularów- dal i bliż. Soczewki progresywne są gwarancją bezpieczeństwa- kupując konkretną konstrukcję zyskujemy certyfikat autentyczności, zgodnie  z którym produkt spełnia wszystkie warunki wyrobu medycznego. Korzystne ceny oraz szczegółowy poradnik użytkowania sprawiają, że soczewki okularowe są w pełni dostosowane do indywidualnych potrzeb.